آشنایی با سیستم برق خودرو و معرفی اجزای آن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
سیستم برق خودرو car electrical system
30 تیر 1400

اگر کمی با ساختار خودرو ها آشنایی داشته باشید، قطعا میدانید که بر خلاف باور عمومی مهم‌ترین عامل برای به حرکت درآوردن خودرو، سیستم سوخت‌رسانی آن نیست. به عبارت دیگر، این برق خودرو است که علاوه بر راه اندازی بخش های اساسی همچون کامپیوتر ماشین، باعث اشتعال سوخت در موتور اتومبیل نیز می‌شود.

اما کاربرد سیستم برق خودرو به همینجا ختم نمیشود، زیرا امروزه با پیشرفت صنعت خودروسازی، تمام امکاناتی که به اتومبیل‌های جدید اضافه میشوند، به نوعی به سیستم برق خودرو وابسته اند. در همین راستا بهتر است که شما سیستم برق خودرو و اجزای آن را بهتر بشناسید.

قطعات اصلی سیستم برق‌ خودرو 

به طور کلی می توان قطعات برقی خودرو را در یکی از دو گروه قطعات مصرف کننده و قطعات تامین  کننده برق قرار داد. به این ترتیب قطعاتی مانند چراغ ها، سیستم صوتی و یا کامپیوتر اتومبیل در بسته بندی قطعات مصرف کننده قرار می گیرند. اما مواردی که ما بیشتر بررسی می کنیم قطعات تامین  کننده برق اتومبیل هستند.

قطعات تامین کننده برق خودرو کدام است؟

کاملا بدیهی است که منبع انرژی برق خودرو، باتری آن است! زیرا همانطور که میدانید در زمان خاموش بودن خودرو نیز، برق لازم برای تامین  انرژی قطعاتی مانند: استارت موتور، سیستم صوتی و … از طریق باتری خودرو تامین  می شوند. این انرژی در زمان روشن بودن خودرو، از تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی توسط دینام حاصل میشود.

عیب یابی باتری

یکی از مهم ترین مسائل در آشنایی با سیستم برق خودرو و اجزای آن که کاربرد زیادی هم در زندگی ما دارد، نحوه عیب یابی باتری است. برای این کار شما تنها به یک مولتی متر یا تستر باتری نیاز دارید!  اما چطور باید این کار را انجام دهید؟

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با باتری خودرو و نحوه عیب یابی ، مقاله آشنایی با انواع باتری ما مطالعه نماید. تا با کمک مطالب ذکر شده در آن علاوه بر روش های عیب یابی باتری خودرو با انواع باتری خودرو، عوامل موثر بر طول عمر آن، روش ها و… به طور کامل آشنا شوید.

دینام یا آلترناتور، در اصل یک تولید کننده برق در اتومبیل است که با تبدیل انرژی مکانیکی ناشی از سوختن بنزین یا سوخت های دیگر به انرژی الکتریکی، علاوه بر شارژ مجدد باتری به سایر بخش ها نیز برق رسانی میکند.

جالب است بدانید که برق ذخیره شده در باتری خودرو، ابدا برای مصارف دیگری مانند بخاری، کولر و… کافی نیست! بنابراین وظیفه تامین  انرژی الکتریکی ۱۲ ولتی مورد نیاز باتری بیشتر بر عهده دینام است.

 عیب-یابی-باتری-خودرو car electrical repair

نکته مهم در جلوگیری از خرابی باتری خودرو

پیشتر گفتیم که اصلی ترین وظیفه دینام شارژ مجدد باتری خودرو است، بنابراین اگر دینام خودرو شما خراب است سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید، زیرا خراب بودن دینام، در نهایت منجر به خالی شدن و خرابی باتری شما میشود!

حتما چند وقت یکبار از تسمه ی واسط بین موتور و دینام بازدید کنید تا در صورت مشاهده ی پارگی و آسیب‌دیدگی، بتوانید آن را به موقع تعمیر کنید.

کوئل در اصل یک ترانسفورماتور فشار قوی است که ما از آن برای رساندن برق 12 ولت باتری و دینام به برق ۷۰۰۰ ولت مورد نیاز برای جرقه زدن شمع، استفاده می کنیم.  شما میتوانید برای مشاهده شکل ظاهری  و ساختار داخلی کوئل، به شکل زیر مراجعه نمایید:

کوئل چیست What is coil in a car

نشانه های خرابی کوئل :

  • روشن نشدن خودرو یا عملکرد بد و همراه با لرزش موتور
  • ریپ زدن موتور همراه با  افزایش مصرف سوخت خودرو

دلکو در اصلی نوعی توزیع‌کننده برق ولتاژ بالا بین شمع‌ها در سیستم برق خودرو های قدیمی است که امروزه با وجود سنسورهایی روی میل‌لنگ و میل سوپاپ، در حال حذف شدن از صنعت خودروسازی می باشد! شرح وظایف این قطعه در گذشته :

  • تقسیم برق ولتاژ بالا تولید شده در کوئل بین شمع‌ها
  • در ضمن قطع و وصل جریان کوئل

برای ایجاد جرقه و احتراق در موتور ما نیاز به قطعه ای به نام شمع داریم، تا به کمک جرقه ی آن ترکیب سوخت و هوا موجود در سیلندر موتور را برای به حرکت پیستون‌ها مشتعل کنیم!

این قطعات که در انواعی همچون: شمع‌های چند الکترودی، شمع نیکلی، شمع سرد، شمع ایریدیومی، شمع پلاتینیومی در بازار وجود دارند، بسته به کیفیت و زمان جرقه زدنشان می توانند نقش بسزایی در عملکرد موتور داشته باشند!

نکته مهم در میزان مصرف بنزین و تلفات انرژی

برای افزایش طول عمر خودرو تان بهتر است که هر ۸ تا ۱۰ هزار کیلومتر، شمع‌ها را تمیز کنید و این کار را تا رسیدن به ۱۶ تا ۲۰ هزار کیلومتر ادامه دهید و سپس شمع ها را تعویض کنید.

 شمع خودرو spark plug

وایر یا سیم شمع، سیم‌های ولتاژ بالایی هستند که از آنها  برای انتقال جریان برق تولیدی دینام و باتری از بعد کوئل، استفاده می‌شود. کیفیت عایق بندی این وایرها می توانند تاثیر مستقیمی بر میزان مصرف بنزین و تلفات انرژی دارد.

فراموش نکنید که حتما بصورت دوره ای لایه عایق این سیم ها را چک کنید! زیرا اگر این وایرها آسیب دیده باشند و سیستم سوخت‌رسانی اتومبیل هم نشتی داشته باشد، ممکن است صدمات مالی و جانی جبران ناپذیری به شما وارد شود.

مشکل استارت نخوردن خودرو ‌چیست؟

شل شدن و یا سولفاته کردن سیم اتصال سر باطری می تواند یکی از اصلی ترین دلایل استارت نخوردن خودرو شما باشد، بنابراین در هنگام بروز چنین مشکلی حتما سیم اتصال و سرباطری بررسی کنید. اتومات استارت نیز یکی دیگر از قطعات خودرو می باشد که در استارت نخوردن خودرو نقش مستقیم دارد. چنانچه در صورت روشن شدن چراغ های پشت آمپر با چرخاندن سوئیچ، باز هم استارت فعال نشود یکی از نشانه های خرابی اتومات استارت است.

عیب یابی فیوزهای خودرو با مولتی متر

طبیعی است که ما در سیستم برق خودرو از سیم های مختلف برای اتصال کلیدها و کنترل کننده‌های مدار به هم استفاده کنیم.

برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات اصلی خودرو، در مسیر تمام مدارهای الکتریکی اتومبیل، از فیوز هایی که داخلشان چند رشته سیم نازک وجود دارد، استفاده میکنند.

دلیل این کار این است که اگر به هر دلیلی در مسیر سیم‌کشی بخش‌های مختلف اتومبیل جریان برق بیش از حد معمول شود، این سیم های نازک که توانایی عبور جریان برق بسیار بالا را ندارند، در صورت هر گونه اضافه بار در میزان آمپر مصرفی قطعات قطع می شوند و به اصطلاح عامیانه میسوزد. با سوختن فیوز، جریان برق قطع شده و قطعات خودرو آسیب نمی بینند.

برای عیب یابی فیوز با مولتی متر حتما باید اول ماشین را خاموش کنید! بعد شما میتوانید با کمک یک پیچ گوشتی دوسو، یا گیره‌ای که روی جعبه فیوز است درپوش جعبه را باز کنید و به فیوز‌ها دسترسی داشته باشید. بعد از دسترسی به فیوز ها شما می توانید با مولتی متر آنرا تست کنید. ابتدا مولتی متر را در وضعیت بوق قرار دهید سپس پراب ها را به دوسر فیوز متصل نمایید در صورت شنیدن صدای بوق ، فیوز سالم است و در صورت نبودن صدا بوق آن فیوز خراب است.عیب یابی فیوز خودرو car fuse testing

 

 

نظرات کاربران