حرارت سنج لیزری و تماسی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
thermometer
۲۹ آبان ۱۳۹۷

کاربرد حرارت سنج لیزری

ساده ترین حرارت سنج مدل های دماسنج جیوه ای و الکلی در مصارف خانگی میباشد اما اهمیت حرارت در صنعت موجب تولید حرارت سنج های نسل جدید شده است.

حرارت سنج های نسل جدید شامل حرارت سنج لیزریInfrared Thermometer و تماسی Contact Thermometer از جمله ابزارهای مهم جهت تعمیرات و عیب یابی در صنایع پزشکی ،غذایی ، برق و الکترونیک و…  می باشند.

توسط ترمومترهای لیزری به آسانی میتوان درجه حرارت قطعات و یا تجهیزات دور از دسترس را  اندازه گیری کرد برای مثال لوله آبگرمی که گرمای قسمتی از آن معمولی و در امتداد آن سرد است بیانگر گرفتگی و یا مسدود شدن آن لوله شناخت.

 

 

نقش مهم حرارت در صنعت ، تولید کنندگان را ترغیب به ساختن حرارت سنج  با قابلیت های مختلف از جمله  ثبت داده Data Logger وهمچنین ارسال داده ها به کامپیوتر جهت تحلیل و بررسی مقادیر اندازه گرفته شده در زمان پیش فرض نموده است.

اهمیت اندازه گیری حرارت ،تولید کنندگان گوشی همراه را ترغیب به تهیه اپلیکیشن ترمومتر Thermometer نمود تا کاربران توسط این نرم افزار و به کمک اینترنت بتوانند درجه حرارت محیط خود را اندازه گیری نمایند.

 

ترمومتر الکتریکی

نسل جدید ترمومتر های صنعتی قادرند دمای پایین مئلا ۲۰۰- و بسیار بیشتر از ۱۰۰۰+ درجه سانتی گراد را توسط ترموکوپل های مختلف با دقت بالا اندازه گیری کنند همچنین با پیشرفت تکنولوژی مدل های متنوعی از این دستگاه با نام ترموویژن کاربرد فراوانی در صنعت پیدا کرده اند .

کاربرد ترموویژن را در صنایع برق و الکترونیک ، در صنعت ساختمان جهت بررسی تلفات حرارتی  ، درصنعت نفت وگاز جهت بررسی خوردگی لوله ها و در صنعت خودرو جهت بررسی دمای قطعات داخلی خودرو میتوان نام برد.

کمپانی آپا APPA تایوان تولید کننده انواع ترمومتر لیزری و تماسی  ، برندی معتبر و نام آشنا در این صنعت بشمار می رود.

نظرات کاربران