انواع کالیبراتور و کاربرد آن چیست؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

مولتی کالیبراتور چیست؟

دقت دستگاه های اندازه گیری به دلیل تغییر ظرفیت و راندمان قطعات استفاده شده, در دراز مدت تغییر می کند. جهت تنظیم مجدد دستگاه های اندازه گیری از دستگاه کالیبراتور به عنوان دستگاه مرجع استفاده میگردد.

بنابراین می توان گفت تجهیزات اندازه گیری درصورت داشتن گواهی کالیبراسیون دارای کارایی مفید و دقت لازم هستند.

 

calibrator

کالیبراتور

این نوع دستگاه ها با توجه به پارامترهای مورد اندازه گیری و کارآئی و رنج آن به انواع کالیبراتور پرتابل و رومیزی دسته بندی می گردد.

مدل های کالیبراتور بسیار متنوع می باشد جهت آشنایی با مدل های مختلف کالیبراتور سری به دسته بندی fluke multimeter وب سایت شرکت fluke آمریکا بزنید.

کالیبراتور فشار

کالیبراتور های فشار مانند کالیبراتورهای دما جهت کنترل و اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات اندازه گیری فشار مانند گیج ها، ترانسمیتر ها، فشار سنج ها و انواع سوئیچ فشار مورد استفاده قرار می گیرد.

کالیبراتورهای فشار به صورت دیجیتال و آنالوگ و همچنین در انواع کالیبراتور دستی یا رومیزی دسته بندی می گردند . کالیبراتور های دستی به کمک پمپ دستی و گیج فشار دقیقی که به تست گیج شناخته می شوند امکان تست انواع گیج در محیط های مختلف را فراهم می کنند .

برخی از انواع کالیبراتور فشار پرتابل توانایی تست تا 700 بار را میتوانند اندازه گیری کنند . نمونه ها دیگر به صورت میزی می باشند که معمولا برای اندازه گیری فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد .

کالیبراتور جریان و ولتاژ

این نوع دستگاه جهت تزریق جریان و ولتاژ معمولا در محدوده 0 تا 24 ميلي آمپر و 0 تا 24 ولت می باشد. دستگاه کالیبراتور جریان را میلی آمپر سورس نیز می نامند.

کالیبراتور دما و ترموکوپل چیست؟

کالیبراتور های دما برای کنترل و اطمینان از صحت مقادیر اندازه گیری شده از تجهیزات اندازه گیری دما نیاز جدی در صنعت خواهد بود .

این تجهیزات با دقت بالا دما را اندازه گیری میکند و امکان مقایسه دما واقعی را با مقدار اندازه گیری شده به کمک سنسورهای دمای ترموکوپل یا RTD فراهم می کنند.

کالیبراتور چند کاره ( مولتی فانکشن کالیبراتور ) .

دستگاه کالیبراتور چند کاره یا پروسس کالیبراتور جهت تست انواع پارامترها از قبیل ولتاژ, آمپراژ, فرکانس, اهم عموما جهت آزمایشگاههای کالیبراسیون به کار برده می شود.

مشخصات فنی ، قیمت و تنوع این محصول را در صفحه خرید کالیبراتور مشاهده نمایید.

 

نظرات کاربران