مقایسه اسیلوسکوپ دستی با رومیزی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
portable oscilloscope

مزایای اسیلوسکوپ دستی (پرتابل) چیست؟

نسل جدید اسیلوسکوپ دیجیتال با نام اسیلوسکوپ دستی و یا پرتابل در سالهای اخیر تولید و مورد استفاده بسیاری از مهندسین برق و الکترونیک قرار گرفته است.

این نوع اسیلوسکوپ پرتابل در مقایسه با مدل های رومیزی دارای وزن کمتر، حمل آسان و تغذیه برق و باطری جهت استفاده در محیط آزمایشگاه، خطوط تولید ویا محیط صنعتی می باشد همچنین اغلب اسیلوسکوپ های دستی مجهز به مولتی متر و دارای قابلیت انتقال دیتا به کامپیوترمی باشند.

محل استفاده از دستگاه های مختلف بسیار مهم می باشد جهت استفاده در آزمایشگاه و یا محیط ثابت انتخاب اسیلوسکوپ رومیزی در مقایسه با پرتابل گزینه بهتری می باشد اما جهت استفاده در محیط غیر ثابت مانند تعمیر برق خودرو اسیلوسکوپ دستی بهترین انتخاب می باشد.

انتخاب اسیلوسکوپ دستی به دلیل برخورداری از باطری داخلی و در نتیجه عدم نیاز به برق شهری و همچنین وزن سبک هنگام حمل ونقل بهترین انتخاب می باشد.

 portable oscilloscope

اسیلوسکوپ پرتابل

ده نکته کلیدی برای خرید اسیلوسکوپ دستی

دستگاه اسیلوسکوپ دیجیتال یکی از اصلی ترین وسیله برای طراحان، تولیدکنندگان مدارات الکترونیکی و تعمیرکاران تجهیزات برق و الکترونیک جهت برسی دامنه ، فرکانس، اختلاف فاز، زمان تناوب ، بررسی عملکرد نیمه هادیها در مدار  و ….. می باشد. آشنایی با نکات فهرست شده زیر ممکن است کمک بیشتری جهت انتخاب اسیلوسکوپ با قیمت مناسب برای افراد مبتدی باشد.

1 – پهنای باند (Band width)

توانایی رنج فرکانسی قابل نمایش در اسیلوسکوپ های مختلف یکی از ویژگی های مهم در انتخاب اسیلوسکوپ می باشد که به آن پهنای باند یا Band Width می گویند.

2-  نرخ نمونه برداری (Sample Rate)

3-تعداد کانال ها

4-  سایز و ویژگی های صفحه نمایشگر

سایز صفحه نمایشگر در اسیلوسکوپ ها متفاوت بوده و به درستی میتوان گفت که صفحه نمایش رنگی با سایز بزرگتر از ویژگی های مهم اسیلوسکوپ های پرتابل می باشد.

5- تریگر

6- مقدار حافظه (Record Length)

7- قابیلت اندازه گیری اتوماتیک

8-  سهولت کاربا دستگاه

9- اتصالات ورودی و خروجی ها

10- خدمات و گارانتی محصول

 

 

نظرات کاربران