راهنمای خرید ارت سنج دیجیتال و کلمپی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...

انواع ارت سنج دیجیتال

در ابتدا می توانید فیلم آموزش نحوه کار ارت سنج SEW ساخت تایوان را در این قسمت مشاهده نمایید.

 

ارت سنج  یا ارت تستر یکی از لوازم ضروری برای نصب و بررسی سیستم ارت می باشد. توسط آن میتوان مقاومت الکترود و خاک و همچنین سنجش قطب مغناطیس زمین را اندازه گیری کرد.

به عبارت دیگر میتوان گفت ارت سنج نوعی ابزار الکترونیکی است که از آن برای اندازه گیری مقاومت سیستم زمین Earth ground testing  و یا مقاومت مخصوص خاک  Soil Resistivity استفاده می‎شود.
انجمن بین المللی تست وسایل الکتریکی International Electrical Testing Association  توصیه به تست الکترودهای سیستم زمین، حداقل سه سال یکبار، جهت ایمنی بیشتر شبکه ارت ،جلوگیری از خرابی تجهیزات ومحافظت افراد ….. می کند.
جهت انتخاب این وسیله ضروری است به نکاتی از قبیل روش اندازه گیری (روش ساده و پیشرفته)، محل تست ونوع آن دقت کرد.

شکل زیر نحوه اتصال ارت سنج دو میله سه سیم به زمین می باشد.

نحوه اندازه گیری مقاومت چاه ارت

روش های مختلف تست و بررسی مقاومت سیستم زمین توسط ارت تستر به شرح زیر می باشد.

• اندازه گیری مقاومت سیستم زمین توسط ۲ الکترود با سه سیم , در این روش ۲ الکترود به فاصله ۵ متر از یکدیگر در زمین کوبیده می شوند جهت بررسی و فراهم نمودن مقدار مجاز مقاومت چاه ارت روش تست با ۲ الکترود بسیار آسان می باشد.

• اندازه گیری مقاومت سیستم زمین توسط  ۴ الکترود و یا روش Werner
• اندازه گیری مقاومت سیستم زمین توسط سه الکترود و یک کلمپ ( ۳P+Clamp) به روش لوپ بدون نیاز به جدا سازی سیستم ارت از شبکه
• اندازه گیری مقاومت سیستم زمین توسط سه الکترود و دو کلمپ  (۳P+2Clamp )به روش لوپ بدون نیاز به قطع سیستم ارت از شبکه
• استفاده از دستگاه  ارت تستر کلمپی آسانترین روش اندازه گیری مقاومت سیستم زمین است بی نیازی کاربر به جدا سازی سیستم ارت از شبکه از مزایای مهم کار با این دستگاه می باشد.

لازم به یادآوری است تابستان بهترین فصل سال برای اندازه گیری مقاومت زمین می باشد اندازه مقاومت زمین در تابستان بعلت خشک بودن زمین به سهولت انجام شده و دقیق تر می باشد زیرا زمین مرطوب مقاومت کمتری دارد و اندازه واقعی را به ما نشان نمی دهد.

معرفی شرکت اس ای دبلیو SEW

شرکت تایوانی SEW با تولیدات متنوع انواع میگر،انواع ارت تستر ،انواع تستر هایولتاژ ….جایگاه برتر ی دربازار اروپاو آمریکا پیدا کرده است.

افرادی که به‌صورت حرفه‌ای با صنعت برق کار می‌کنند و تجربه‌ کار با ارت تستر را دارند محصولات برند SEW ساخت تایوان را برندی برتر به شمار

می‌آورند.

شرکتهای اروپایی و امریکایی محصولات مختلف از جمله انواع ارت سنج را  به شرکت تایوانی اس ای دبلیو SEW  سفارش داده و با نام تجاری

خود در بازارجهانی عرضه می کنند.

مشخصات فنی ، قیمت و تنوع این محصول را در صفحه انواع ارت سنج مشاهده نمایید.

 

 

نظرات کاربران